אחות פרטית לסיעוד

אין זה סוד שתוחלת החיים בישראל נמצאת בעלייה והיא אחת הגבוהות במערב. זה מוביל לכך שבישראל יש כמות גדולה מאוד של קשישים אשר חלקם, לצערנו, נחשבים מטופלים סיעודיים. כלומר מטופלים שאינם יכולים לבצע פעולות בסיסיות בעצמם. מטופלים אלו נדרשים להשתמש בשירותיה של מטפלת סיעודית במשך היום יום, על מנת לקיים שגרת חיים סבירה.

בישראל, על פי הערכות יש למעלה מ-150 אלף קשישים במצב זה. 15 אחוז מהקשישים זכאים לקצבת סיעוד, קצבה של ביטוח לאומי שמאפשרת להם, בין היתר, להעסיק אחות פרטית לסיעוד. יש לציין שמלבד אותם קשישים שיכולים להעסיק אחות זו במימון חלקי של המדינה, הרי שיש עוד שורה של גורמים שיכולים להעסיק אחות סיעודית, בדרך כלל מדובר על אנשים שעברו תאונות קשות, ילדים להורים שאינם מתפקדים בתפקוד מלא, אנשים אשר מוגבלים בתנועה ויש להם אחוז נכות גבוה ועוד.

כמו שרבים יודעים, עם זה מניסיון ועם זה מהתקשורת, חלק גדול מאותן מטפלות סיעודיות שעובדות בישראל, הן עובדות זרות אשר מגיעות מהפיליפינים, אחרות הן אחיות שמגיעות מרומניה, הודו ומדינות אחרות אשר ישראל מסכימה לתת לאחיות סיעודיות מהן אישור עבודה, כמו כן, ישנן אחיות סיעודיות ישראליות שעובדות בתחום, כולל באופן פרטי.

קיימים שני מסלולים בשביל להעסיק אחות פרטית לסיעוד. מסלול אחד הוא דרך גורמים פרטיים, קרי חברות ביטוח או קופת חולים. בשני המקרים צריך להחזיק ביטוח סיעודי מתאים, כזה שכולל מימון חלקי או שלם של מטפלת סיעודית. כמובן שלשם כך, יש להוכיח שאכן מדובר על מקרה בו נדרש סיוע של אחות פרטית.

המסלול השני הוא דרך ביטוח לאומי, במקרה כזה יש לעבור ועדות מתאימות ולהוכיח, שאכן יש צורך במטפלת סיעודית, ובלעדיה לא ניתן לקיים שגרת חיים תקינה, כמו כן יש להוכיח שלא מקבלים קצבה משום גורם אחר. יש לציין שביטוח לאומי מעניק קצבה רק למי שמטופל בבית ולא מטופל בבית חולים, אז בכל מקרה אין צורך להחזיק מטפל סיעודי לקשיש אלא הטיפול מתבצע על ידי העובדים במקום.

לסיום, אם אתם רוצים לקבל עוד פרטים על מטפלת סיעודית שיכולה להתאים ליקירכם, זה הזמן לפנות אלינו, יקיר סיעוד מתעסקת זה שנים רבות בגיוס והעסקת אחיות סיעודיות. אתם מוזמנים לפנות עוד היום דרך האתר או בטלפון ולקבל את כל המידע הנדרש בנושא וכן לגייס דרכנו מטפלת סיעודית שתתחיל לעבוד אצלכם באופן מיידי.

מומזנים לקרוא בנוסף:

שירות אחיות ללילה

השארת תגובה

חייבים להתחבר כדי להגיב.