אחיות ללילה

לא מעט קשישים נאלצים להשתמש בשירותי מטפלת סיעודי במשך תקופה ארוכה. שירות זה מאפשר להם ליהנות ממגוון שירותים ומטלות אשר הם אינם יכולים עוד לבצע בעצמם. מדובר על מטלות יומיומיות אשר נחשבות סדירות ונדרשות לקיום אורח חיים סביר.

כשאנחנו מסתכלים על שירות טיפול בקשיש, אנחנו יכולים לראות כפי שנתוודע בהמשך, שמדובר על מגוון פעולות גדול מאוד, שבלעדיו לא ניתן לקיים אורח חיים סביר. יש לציין שלא רק קשישים משתמשים בשירות של מטפלת סיעודית אלא גם אנשים אחרי ניתוחים, אנשים שיש להם בעיות בניידות (עם זה מוגבלויות קבועות או מוגבלויות זמניות), אנשים שחוו נפילות ואינם יכולים לתפקד וכן אנשים שמתמודדים עם מחלות שונות שמקשות עליהם את התפקוד היומיומי.

אילו פעילויות כולל טיפול סיעודי

רחצה והיגיינה – מדובר על רחצה מלאה או סיוע ברחצה, החלפת טיטולים במקרה של חוסר שליטה על הסוגרים.

הלבשה – הורדת בגדים ולבישתם.

אוכל ובישול – הן סיוע בהכנת אוכל והן סיוע באכילה

ניידות – סיוע בקימה ממיטה או כיסא, תמיכה בהליכה, במידת הצורך זה כולל גם ליווי והולכת כסא גלגלים.

סידורים – טיפול בקשיש כולל גם ליווי לסידורים שונים, החל מקופת חולים, רופאים, סידורים בנקאיים, ביטוח לאומי וכל דבר אחר.

אחיות ללילה – טיפול בקשיש במהלכו הוא נהנה מליווי ושמירה בלילה. מדובר על טיפול שניתן אך ורק למטופלים במצב קשה שאין איש מתגורר איתם ויש צורך שיהיה מי שישמור עליהם בלילה. שירות זה ניתן על ידי אחיות מוסמכות שיכולות לטפל במקרי חירום ובמידת הצורך יוכלו להזעיק קרוב משפחה, רופא או אמבולנס.

יש לציין שכל הטיפולים הנ"ל אשר ניתנים על מטפלת סיעודי, מוגדרים כחלק מחוק הסיעוד, שבשמו יכולים קשישים לקבל טיפול סיעודי מקצועי, עם זה דרך ביטוח לאומי, קופת חולים או חברת ביטוח. תלוי באיזה אפיק הם מעדיפים להשתמש. מלבד זאת הם יכולים לקבל אמצעים וכלים נוספים, למשל לחצן מצוקה, שירותי כביסה, אספקת טיטולים, מעון יום ועוד. רצוי מאוד לבדוק מה בדיוק מגיע לקשיש וכיצד הוא יכול לקבל את זה, על מנת שיוכל לנצל את מלוא זכויותיו, בשביל ששגרת חייו לא תיפגע באופן קיצוני.

לסיום, אתם מוזמנים ליצור קשר עם יקיר סיעוד, אצלנו תוכלו לקבל מומחים בטיפול בקשיש, כולל אחיות ללילה. אתם יכולים ליצור איתנו קשר דרך האתר או בטלפון ואנחנו נשמח לספק לכם את כל המידע הנדרש וכן מטפלות סיעודיות מהשורה הראשונה.

מוזמנים לקרוא בנוסף:

שירות אח סיעוד

השארת תגובה

חייבים להתחבר כדי להגיב.