אחיות סיעוד

לצערנו הרב, מבוגרים רבים זקוקים בעת זקנתם לשירותיהן של אחיות סיעוד. מדובר במבוגרים אשר אט אט מאבדים את היכולת לתפקד באופן עצמאי והם זקוקים לטיפול במשך היום ולעיתים גם בלילה. מאחר ובני המשפחה לא תמיד יכולים לעמוד לרשותם, הרי שהם נדרשים להשתמש בשירותיהן של אחיות אלו, אשר יוכלו לטפל בהן בכל עניין ועניין.

הגדרה של מטופל סיעודי, הוא אדם שלא יכול לטפל בעצמו באופן עצמאי ותלוי בגורמים אחרים. ההגדרה לא מחייבת שהמטופל יהיה מרותק למיטה או לכיסא גלגלים, למרות שבדרך כלל זה המצב. מלבד זאת, מטופל סיעודי אשר נדרש לטיפול של אחות מטפלת סיעודית הוא מי שאין לו שליטה על הסוגרים, מתקשה בהליכה, נזקק לתמיכה ועזרה בפעולות יומיומיות פשוטות, למשל, לבוש, אכילה, שכיבה, קימה, רחצה, ניידות.

יש  לציין שבהגדרה הרחבה של הביטוי, הרי שחולה אלצהיימר וחולים תשושי נפש באופן כללי, הם מטופלים סיעודיים, למרות שהם בדרך כלל, נמצאים בבית אבות סיעודי או במוסד לתשושי נפש ופחות תחת השגחה ביתית של שירותי אחיות פרטיות. מה שכן, מטופל סיעודי לא בהכרח זקוק לטיפולים רפואיים, לכן גם הוא נעזר בשירותי אחות סיעודית ולא בשירותי אחות רפואית רגילה.

נקודה חשובה שיש לציין היא, אחיות סיעוד הן אחיות שעברו הכשרה הן מבחינה פרקטית, כיצד לטפל בחולים סיעודיים והן מבחינות אחרות, למשל, מנטאלית ורגשית. לא מדובר בעבודה קלה ופשוטה. במהלך עבודתן אחיות סיעוד נאלצות לפגוש במקרים קשים מאוד, אשר לא פעם הן לוקחות את מה שאירע להן בעבודה איתן הביתה. מדובר בעניין לא פשוט עבורן.

אחיות סיעוד אשר מועסקות בישראל, הן גם עובדות ישראליות וגם עובדות זרות, אשר מגיעות ממזרח אירופה או מזרח אסיה. אותן עובדות לומדות את השפה ומוכשרות לעבודה בישראל. המשפחה יכולה לבחור עם מי לעבוד על פי הצורך, כמו כן המשפחה יכולה לבחור בין שירותי אחיות פרטיות לבין שירות של אחים פרטיים, במידה והיא מרגישה שהרבה יותר נכון עבור בן המשפחה לקבל טיפול אצל אח ולא אצל אחות.

לכן, אם אתם מחפשים שירותי אחות מטפלת סיעודית או אח מטפל סיעודי, אתם יכולים לפנות אלינו אל יקיר סיעוד, החברה המובילה בישראל בתחום של שירותי אחיות פרטיות. ניתן ליצור איתנו קשר בטלפון או במייל ואנחנו נשמח להעניק לכם את כל המידע הנדרש וכמובן את הטיפול הטוב ביותר.

השארת תגובה

חייבים להתחבר כדי להגיב.