טיפול בקשישים

כשתוחלת החיים עולה, אנחנו יכולים לראות יותר ויותר קשישים אז נאלצים להשתמש בשירותיהן של מטפלות סיעודיות. זה אך טבעי שכן מצד אחד אנחנו חיים יותר, אך מצד שני מבחינה פיזית או נפשית, אנחנו נאלצים להתמודד עם קשיים שונים, בין היתר מדובר על קשיים בתפקוד היומיומי. לכן אנחנו צריכים להתמודד עם זה בעזרת אחות סיעודית.

טיפול בקשישים מתבצע במספר מישורים, קיים המישור הבסיסי של פעולות יומיומיות, כגון בישול, אכילה, ניקיון, סידור הבית, רחצה, החלפת בגדים וכדומה. אלה דברים שכל אחד מאיתנו יכול לעשות באופן חופשי, וגם אנשים מבוגרים שאינם נזקקים למטפלות סיעודיות יכולים לעשות את זה בעצמם. לעומת זאת, יש מי שלא יכול לעשות זאת בעצמו ולכן הוא זקוק לעזרה בנושא.

מישור אחר של טיפול בקשישים, קשור לניידות. החל מליווי לרופאים או קופת חולים וכלה ביציאה מהבית לסידורים, קניות ודברים אחרים או אפילו יציאה לצור מפגשים חברתיים או משפחתיים. כל אחד מאיתנו מכיר את זה, כשהוא רואה בגינות ציבוריות אנשים מבוגרים מלווים במטפלות סיעודיות יושבים ונהנים מאוויר צח. אלה דברים שנתפסים מהצד, כדברים קטנים, אך האמת היא שיש להם משמעות מאוד גדולה, במיוחד עבור מי שמשפחתו לא יכולה לעזור לו באופן שוטף והוא מרותק לבית. בעזרת אחות סיעודית הוא יכול לצאת ממנו לעיתים תכופות, לראות אנשים, לראות מראות שונים, לשמוע קולות, כל מה שהוא צריך בשביל להרגיש טוב יותר.

חשוב לציין, לא כל אדם מבוגר נחשב סיעודי וגם לא כל אדם מבוגר שיש לו מחלה או כל דבר אחר, נחשב בהכרח כמטופל סיעודי שזקוק לאחות או מטפלת. לשם כך יש לעבור מבחנים שונים, אשר יוכיחו שהוא אכן כזה, ואם יוחלט שהוא אכן כזה, אז יקבע זכאי למימון אחות סיעודית. המימון ניתן על ידי ביטוח לאומי וכן על ידי חברת הביטוח בה הוא מבוטח באופן פרטי (בהנחה והוא אכן מבוטח).

לפני סיום חשוב להבהיר, טיפול בקשישים הוא לא דבר פשוט, מן הסתם, אך הוא הכרחי על מנת שהמטופל יזכה לאיכות חיים וששגרתו לא תיפגע למרות מצבו. לכן חשוב גם שהמטפלת תהיה מישהי שמסוגלת לספק לו את זה.

חברת יקיר סיעוד מעניקה ליקירכם את הטוב ביותר בנושא. החברה מספקת מטפלים ומטפלות סיעודיות מנוסים אשר מתמחים בטיפול בקשישים במצבים שונים. אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר בהקדם ולקבל את כל המידע והייעוץ אודות המטפלים שלנו.

מוזמנים לקרוא בנוסף:

מטפלת ל24 שעות

השארת תגובה

חייבים להתחבר כדי להגיב.