מטפלות סיעודיות

כשתוחלת החיים עולה, אנחנו עדים לתופעה בה אנשים מבוגרים זקוקים לגורמים וכלים שונים אשר יעזרו להם בתפקוד היומיומי. חלקם נדרשים לכך בגלל מחלות וסימפטומים שונים, אחרים זקוקים לכך בגלל הגיל. הדוגמא הקלאסית היא של אנשים אשר משתמשים בשירותי סיעוד לגיל הזהב.

אין זה סוד שבשנים האחרונות קפץ מספר של מטפלות סיעודיות באופן דרסטי. הוא קפץ עד כדי שהחל משנות התשעים, הממשלה מאשרת יבוא של מטפלות סיעודיות מחו"ל, בעקבות מחסור קשה של אחיות בישראל. ההערכה היא שכלל שתוחלת החיים תעלה, לא יהיה מנוס להכשיר עוד ועוד אחים ואחיות, ובמידת הצורך יהיה צורך להביא עוד מטפלות סיעודיות מחו"ל.

המשמעות של שירות אחיות סיעוד עבור אנשים מבוגרים שזקוקים לכך היא עצומה. גם אם מדובר באנשים שחיים בגפם וגם אם מדובר באנשים שיש להם משפחה, עדיין, מרביתם זקוקים לשירות של אחיות סיעוד זאת על מנת שיוכלו לבצע פעולות פשוטות. מטפלות סיעודיות עוזרות למטופלים שלהם לבצע פעולות יומיומיות שבלעדיהן אי אפשר לקיים אורח חיים סביר. מדובר על פעולות כמו ניקיון, בישול, עזרה בניוד, החלפת בגדים, לוקחים אותו לרופא, קניות ועוד. אופי הטיפול שניתן על ידי שירות סיעוד לגיל הזהב, נקבע בין היתר על פי מצב המטופלים, הצרכים והדרישות שלהם. יש לומר, שעם הזמן ייתכן שהמצב ישתנה, סביר להניח לרעה, ואז מה שיצטרכו לעשות אותן מטפלות סיעודיות הוא הרבה יותר מהותי מאשר כשהן התחילו בתפקידן.

מאחר והמדינה מכירה בכך שיש צורך בשירות אחיות סיעוד, הן מצד מטפלות זרות או מטפלות ישראליות, הרי שהיא מעניקה כלים מסוימים דרך ביטוח לאומי ליהנות מקיצבה שמקלה על שכירת אותן מטפלות סיעודיות. לשם כך יש לעבור מבחנים בביטוח לאומי. צריך לזכור שבחלק מהמקרים מדובר על מטפלת סיעודית שרק עובדת עם המטופל, בעוד שיש מקרים שמדובר על סיעוד לגיל הזהב באופן מלא, כולל המטפלת חיה עם המטופל בבית, זאת במידה והוא זקוק לטיפול 24 שעות ביממה. במידה ומדובר במצב קיצוני, אז המשפחה תצטרך להחליט האם לאשפז אותו במוסד סיעודי.

לסיום, אם אתם מחפשים מטפלות סיעודיות ברמה גבוהה, זה הזמן ליצור קשר איתנו, יקיר סיעוד, החברה המובילה בתחום של שירותי סיעוד לגיל הזהב. אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר ואנחנו נשמח לעמוד לרשותכם בכל עת ובכל שלב. אנחנו מעסיקים מטפלות סיעודיות מנוסות ומקצועיות שישמחו לטפל ביקירכם.

מוזמנים לקרוא בנוסף:

טיפול בקשיש

השארת תגובה

חייבים להתחבר כדי להגיב.