מטפלת סיעוד

אחת השאלות שעולות לא פעם בקרב משפחות, אשר זקוקות לשירותי טיפול סיעודי עבור יקיריהן היא, האם לשכור שירותי אחות סיעודי או אח סיעודי. לכאורה זו שאלה פשוטה שאין עליה עוררין, שכן מרבית העוסקים במקצוע הסיעוד הן מטפלות ופחות מטפלים. אך בבסיס השאלה יש מהות מסוימת שצריך להתייחס אליה.

משפחות אשר בוחרות לשכור שירותי אחות סיעוד, עושות זאת בידיעה ברורה אותה אחות היא לא רק מקצועית ומנוסה, כפי שנדרש ממנה, אלא שהיחסים בינה לבין המטופל או המטופלת יהיו בנויים בצורה מסוימת, אשר ייתכן מאוד שיתבססו בצורה שונה מאשר יחסים בין מטפל סיעודי למטופל. זו הסיבה שבמקרים רבים, על מנת להימנע ממצבים לא נעימים לשני הצדדים, הרי שכשמדובר במטופל זכר, נהוג לשכור שירותי אח סיעודי וכשמדובר על מטופלת נהוג לשכור מטפלת סיעודי.

יש לציין שזה לא בהכרח תמיד כך, ויש משפחות שבוחרות דווקא לפעול אחרת. חשוב לומר עוד, במשפחות רבות בהן שני בני הזוג נדרשים לטיפול סיעודי, הרי שנהוג לשכור שירותי אחות סיעוד אחת לשניהם, בשביל לחסוך בעלויות ומתוך הבנה שגם כך, לא פעם מדובר על עבודות מקבילות, לכן אין צורך להשתמש בשירותי שתי אחיות לצורך כך.

נקודה נוספת שחשוב להתייחס אליה היא, בשביל להעסיק מטפלת סיעוד, בוודאי אחת אשר מועסקת 24 שעות ביממה בקרב המשפחה, אך גם כזו שמועסקת בחלק גדול מהיום, גם אם לא בכל היום, הרי שצריך להיות חדר או מקום משלה בבית. שם היא תוכל להניח את הדברים שלה ולנוח. על המשפחה לדאוג לכך. כמו כן המשפחה צריכה לדאוג לכל מה שקשור לכלכלת מטפלת סיעוד בדיוק כמו שהיא צריכה לדאוג לכלכלתו של המטפל, במידה והוא מועסק אצל המשפחה.

בסיכומו של דבר, המשפחה יכולה לבחור לעצמה את המטפל או המטופלת המועדפת עליה על פי מה שנראה לה נכון עבור בני המשפחה אשר זקוקים לטיפול ועזרה סיעודית. חשוב שהם ובני המשפחה ירגישו נוח עם מטפל או מטפלת סיעודית, וכמובן שהמטפלים עצמם ירגישו בנוח עם המטופלים.

לסיום, אתם מוזמנים לפנות אלינו, יקיר סיעוד, החברה המובילה בישראל בתחום, החברה מעניקה שירותי אחות סיעוד לכל משפחה שזקוקה לכך. ניתן לפנות אלינו עוד היום ולקבל מידע רב בנושא וכן הצעות מחיר אטרקטיביות בתחום. צרו איתנו קשר בטלפון או דרך אתר האינטרנט ובמייל.

השארת תגובה

חייבים להתחבר כדי להגיב.