מטפל סיעודי לקשיש

ישראלים מבוגרים רבים נדרשים להיעזר בשירותי סיעוד לקשישים, מפאת מצבם. מדובר על שירותים שאמורים לעזור להם לבצע פעולות בסיסיות ולהקל עליהם בשגרת היום. אחרי שנים בהם הם פעלו באופן עצמאי, הם מוצאים את עצמם במצב בו הם לא יכולים לבצע פעולות בסיסיות לפעמים, ועל כן הם נדרשים לשכור את שירותיו של מטפל סיעודי שיעזור להם. פעמים רבות, הם לא אלה ששוכרים אותו עבורם, אלא בני משפחתם עושים זאת.

שירות סיעוד לקשישים, הוא דבר שקיים כבר מספר שנים, הוא מתבצע על ידי חברות פרטיות אשר מעסיקות מטפלים סיעודיים אשר מורשים ומוסמכים לעבוד עם קשישים ולטפל בהם. הטיפול מתבצע בשעות היום, למרות שבמקרים מסוימים, מדובר על שירות שניתן גם בשעות הלילה, כלומר 24/7.

השאלות שצריכה כל משפחה לשאול את עצמה בטרם היא מחליטה לפנות אל חברה שמתמחה בשירותי סיעוד לקשישים הן, כיצד בוחרים חברה שתעניק שירות זה וכיצד בוחרים מטפלים שיבצעו את הטיפול הנדרש ביקיריהם.

לגבי השאלה הראשונה, כאמור יש בישראל חברות רבות שמעניקות שירות סיעוד לקשישים. אלו חברות פרטיות שמתמחות בהעסקת צוות מטפלים אשר מגיע לבתים של המטופלים על בסיס יומיומי ולעיתים הם מתגוררים איתם. החברות גם מעסיקות עוזרות סוציאליות, וצוות רחב של מטפלים ומנהלים אשר מפקח על כל תהליך הטיפול ושומר על קשר עם בני המשפחה.

מצד המשפחה, חשוב מאוד לוודא שמדובר בחברה מקצועית, אמינה, מנוסה, חברה שניתן לסמוך עליה, חברה שיש עליה חוות דעת והמלצות חיוביות. אך מן הסתם, המשפחה עלולה לעבוד עם חברה לא אמינה ולא מקצועית, דבר שיכול לפגוע בטיפול שיקיריהם יקבלו. חשוב לציין נקודה נוספת, החברה צריכה לספק מצידה איש קשר שיעבוד מול המשפחה, ידאג לענות על כל מענה ויפעל ליידע אותה בכל עניין.

מבחינת המטפלים, הרי שמשפחה צריכה להשגיח שמדובר באיש מקצועי, אמין, מנוסה, אדם שיש לו יכולת תקשורת עם אנשים מבוגרים, דובר השפה, וכמובן מישהו שיודע כיצד לעבוד עם מבוגרים סיעודיים.

דוגמא טובה לחברה שכזו, היא יקיר סיעוד. אנחנו חברה מובילה בכל מה שקשור לעולם של סיעוד קשישים. ניתן לפנות אלינו ולקבל מאיתנו מידע על השירותים שאנחנו מעניקים וכמובן לשכור דרכנו שירות סיעוד לקשישים. ניתן לפנות אלינו בטלפון, מייל וכן דרך האתר. הצוות שלנו ישמח לעמוד לרשותכם ולעזור לכם לטפל ביקיריכם בצורה הטובה ביותר שיש.

השארת תגובה

חייבים להתחבר כדי להגיב.