עובדי סיעוד

פעמים רבות כשאנחנו שומעים על סיעוד לקשישים, אנחנו מניחים שמדובר בטיפול אשר ניתן במסגרת בתי חולים או במסגרת מוסדות סיעודיים, בתי אבות וכדומה. אך האמת היא, שמרבית הטיפול של סיעוד לקשישים, ניתן בכלל בבית, בעזרת שירותיהם של עובדי סיעוד.

מבחינה היסטורית, זה לא תמיד היה כך. בעבר, אנשים לא הגיעו למצב סיעודי, שכן תוחלת החיים היתה נמוכה ואנשים מתו בגיל צעיר. כשתוחלת החיים עלתה, לא היה בהכרח מספיק כוח סיעודי, ועל כן, היה מי שלא קיבל את הטיפול והיה מי שאכן נשלח למוסדות סיעודיים, שכן ההנחה היתה, ששם מקומם של מטופלים סיעודיים.

במהלך השנים התרחשו שני תהליכים מקבילים. הראשון, מקצוע סיעוד הפך להיות אקדמי, ויותר אנשים למדו אותו. התהליך השני, הוא יצא מגבולות המוסדות ובתי החולים והפך חלק מהמרחב הפרטי. במקביל לתופעה זו החלו להופיע חברות סיעודיות אשר העסיקו עובדי סיעוד לעבוד עם המגזר הפרטי, כלומר עם משפחות אשר היו זקוקות לטיפולי סיעוד לקשישים, בני משפחתם. כך למעשה נחסך מאותן משפחות הצורך להעביר את בני משפחתם למוסדות.

חשוב להדגיש נקודה נוספת (וידועה), במהלך השנים תוחלת החיים עלתה, יותר אנשים הגיעו לגיל 70-80 ומעלה, לכן גם כמות הקשישים אשר זקוקים לעזרתם של עובדי סיעוד, עלתה. זו הסיבה שאנחנו יכולים לראות היום, הרבה יותר ביקוש לעובדים בתחום זה מאשר בעבר.לצערנו, הביקוש לא עומד בקצב של מספר עובדי סיעוד מקומיים ולכן לא פעם נדרש לייבא עובדים בתחום זה מארצות שונות. זו הסיבה שחברה סיעודית מעסיקה גם עובדים מקומיים וגם עובדים ממדינות במזרח אירופה ומזרח אסיה, אשר למדו את התחום מחד, ולומדים את השפה כשהם מגיעים לעבודה בארץ.

חברה סיעודית במהלך השנים, החלה להעסיק גם עובדי סיעוד שמתמחים בתחומים שונים, וכן החברה מעניקה את כל המעטפת הנדרשת עבור המשפחה, החל מעבודה סוציאלית, עזרה בכל מה שקשור לקבלת תמיכה ומימון להעסקת עובדי סיעוד ועוד. כך המשפחה לא נשארת לבד והיא יכולה להעניק לקשישים המבוגרים בני המשפחה, את כל הצרכים שהם נדרשים להם.

דוגמא טובה לחברה כזו, היא החברה שלנו, יקיר סיעוד. חברה מובילה בתחום של סיעוד לקשישים. אצלנו תוכלו למצוא את המעטפת הרחבה ביותר בנושא. ניתן לפנות אלינו עוד היום ולקבל הצעות מחיר ומידע בתחום. אפשר לפנות אלינו במייל וכן בטלפון.

השארת תגובה

חייבים להתחבר כדי להגיב.