שירותי אח סיעוד

מי שמכיר מקרוב את עולם הסיעוד יודע, שמרבית העוסקים בו הן נשים, כלומר אחיות סיעודיות, אך יש לא מעט מטפלים גברים סיעודיים, ועולה השאלה, האם קיים הבדל, האם זה משנה אם נשתמש בשירותי אח סיעודי או בשירותי אחות סיעודית.

לפני שנתחיל, נזכיר את הסרט הצרפתי הידועה "מחוברים לחיים" בו בחור מהגר אפריקאי שימש כאח סיעודי לעשיר צרפתי. הסרט שהיה גם סיפור אמיתי, חשף את הקשר האמיץ בין השניים אך גם חשף אותנו לעובדה שעולם הסיעוד הוא לא רק לנשים בלבד, אלא יש לא מעט אחים סיעודיים שעובדים בבתי חולים, בתי אבות, מוסדות רפואיים שונים וכן גם באופן פרטי.

אז מה עדיף, שירותי אח סיעוד או שירותי אחות?

יש הסבורים, שאם מדובר במטופלת, כלומר אישה אשר זקוקה לטיפול סיעודי,עדיף, מטעמי צניעות ונוחות להשתמש באחות, אגב, ברוב המקרים המשפחה תעדיף אחות. זאת על מנת לא להעמיד את המטופלת במצב לא נעים, מה עוד שגם מבחינת רמת הביטחון והאמון, עדיף להשתמש בשירותיה של אחות סיעודית ולא של אח. ככה המשפחה יכולה לישון בשקט בלילה, ששום דבר רע לא יקרה.

אך במקרה שמדובר במטופל זכר, כאן אפשר בהחלט להשתמש במטפל לקשישים, כלומר שירותי אח סיעודי. יש לכך כמה סיבות. ראשית, רמת האינטימיות עליה מגיעים בטיפול היא מאוד גבוהה, וייתכן מאוד שאח סיעודי ירגיש הרבה יותר נוח מאשר אחות, מה עוד שהמטופל עצמו ייתכן וירגיש יותר נוח. שנית, מאחר וחלק גדול מהעבודה היא פיזית, ייתכן מאוד שבמקרה כזה, יהיה הרבה יותר נוח שיהיה זה אח שמטפל במטופל ולא אחות. ייתכן והוא יוכל להפעיל הרבה יותר כוח ובצורה נכונה, בלי לסכן את המטופל ואת עצמו. נקודה נוספת היא, שאם זו תהיה מטפלת סיעודית, נמנע מצבים לא נעימים שעלולים להיתפס בצורה לא נכונה, גם אם לא התרחשו בכוונה או התרחשו במקרה. על מנת שלא נגיע לסיטואציות מאוד מביכות ולא נעימות, מוטב להשתמש בשירותי אח סיעודי כשמדובר במטופל גבר.

לסיום, אם אתם מחפשים מטפל לקשישים, זה הזמן ליצור איתנו קשר. אנחנו ביקיר סיעוד, נשמח לעזור לכם בכל עניין ועניין ולספק לכם שירותי סיעוד הן של מטפלים והן של מטפלות, על פי הצורך. אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר עוד היום ולקבל חוות דעת מקצועיות על מטפלים וכן הצעות מחיר אטרקטיביות לטיפול סיעודי בבית לצרכים שונים.

מוזמנים לקרוא בנוסף:

אחיות ללילה

השארת תגובה

חייבים להתחבר כדי להגיב.