טיפול סיעודי בבית

משפחות שיקירם זקוק לטיפול סיעודי מתלבטות לא מעט בשאלה היכן להעניק לו את הטיפול – בביתו המוכר או במסגרת חיצונית כגון בית אבות סיעודי.
ללא ספק, המעבר למסגרת סיעודית חדשה אינו פשוט – הן עבור הקשיש והן עבור משפחתו, כך שלרוב הנטייה היא להעדיף את הבית המוכר והתומך על פני המסגרת החדשה והלא מוכרת.
במאמר הבא ריכזנו עבורכם מידע שיסייע לכם לקבל את ההחלטה הנכונה עבור יקירכם, אך יחד עם זאת חשוב לציין כי במרבית המקרים מצבו הבריאותי והפיזי של יקירכם (כמו גם המלצת הצוות הרפואי המטפל בו), הם שיקבעו מהי המסגרת הנכונה ביותר עבורו.
קשישים המטופלים בביתם נהנים לרוב מהקרבה למשפחה, מהשגרה שלא משתנה באופן דרסטי, ובעיקר מהסביבה הנוחה והמוכרת, יתרונות שעשויים לתרום למצבם ולאיכות חייהם.
לרוב מתבצע הטיפול הביתי ע"י מטפלות סיעודיות ובמקרים מסוימים (לפי הצורך) גם באמצעות אחיות סיעודיות. ביקיר סיעוד נספק ליקירכם את כל שירותי הסיעוד להם יזדקק בעת שהייתו בבית. בפנייתכם הראשונה אלינו נבקש לשמוע מכם על מצבו הרפואי והפיזי של יקירכם ועל המלצת רופאיו ויחד עמכם נחליט על אופי והיקף הטיפול המתאימים לו: האם יקירכם זקוק למטפלת סיעודית? לאחות סיעודית? ולאיזה פרקי זמן – מספר שעות ביום, ימים מסוימים בשבוע או אולי יש צורך בהשגחה צמודה בבית הקשיש.

מה תפקידה של המטפלת הסיעודית?
מטפלת סיעודית תסייע ליקירכם במגוון מטלות יומיומיות, כאלה שהיה רגיל לבצע באופן עצמאי בטרם הדרדר מצבו הבריאותי: בישול, ניקיון קל, סידור הבית, יציאה לסידורים ולקניות או אפילו הליכה לגינה הקרובה כדי לשאוף אוויר צח.
במקרים סיעודיים בהם נדרשת עזרה גם בפעולות בסיסיות, תסייע המטפלת ליקירכם גם באכילה, ברחצה, בלבוש, בניידות ועוד.
בנוסף, תוכל המטפלת הסיעודית ללוות את יקירכם לקופת החולים, לטיפולים רפואיים שונים, לאסוף למענו תרופות מבית המרקחת (ולהקפיד על נטילה נכונה שלהן) ואף להיות לו לאוזן קשבת, חברה איתה ניתן לשוחח.

טיפול סיעודי בבית
טיפול סיעודי בבית

מצב יקירכם מצריך טיפול של אחות פרטית?
ביקיר סיעוד תוכלו למצוא גם אחיות סיעודיות בעלות הכשרה והסמכה שיסייעו ליקירכם במגוון פעולות שגרתיות שמטפלת סיעודית רגילה אינה מוסמכת לבצע כגון ביצוע בדיקות לחץ דם, לקיחת מדדים, מתן תרופות, זריקות ועוד.
בנוסף, אחות פרטית תוכל לתקשר ולהבין טוב יותר את הצוותים הרפואיים עמם היא משוחחת ונפגשת במהלך הטיפול ביקירכם (למשל בקופת החולים או בבית המרקחת) ולספק לכם את כל המידע בצורה מפורטת ומקצועית.

מעוניינים שיקירכם יקבל את הטיפול הטוב ביותר בביתו?
צוות המטפלות הסיעודיות והאחיות הפרטיות המוסמכות שלנו יטפל בו במסירות ובחום בסביבתו הטבעית והמוכרת, ויעניק לכם ולו מגוון יתרונות:
ליווי והשגחה צמודה
רצף טיפולי
סיוע בפעולות הבסיסיות ובמטלות משק הבית
עזרה בניידות – בבית ומחוצה לו
עדכונים יומיומיים אודות מצב יקירכם
ליווי לבדיקות וביקורות רפואיות, לבית המרקחת ועוד
ביצוע בדיקות שגרתיות, לקיחת מדדים, מתן תרופות וזריקות ועוד
זמינות ונגישות – תוכלו לבקרו בקלות ובנוחות בכל אחד מימי השבוע
חברה ליקירכם – אוזן קשבת ואיש שיח