טיפול סיעודי בקשישים

הגיל השלישי, עם כל יתרונותיו, מלווה לצערנו גם בתופעות אחרות כגון ירידה ביכולת התפקוד, תשישות, מחלות ועוד. קשישים רבים המגיעים לגיל מתקדם זקוקים לעתים לסיוע כזה או אחר בביצוע מטלות שנראות לכולנו (וגם להם עד לא מזמן) לבסיסיות ופשוטות.
לעתים גם כשמדובר בקשיש עצמאי יחסית, ייתכן ופעולות יומיומיות מסוימות קשות לו לביצוע וייתכן שעזרה בהן תסייע לו להמשיך בשגרת חייו התקינה בביתו.
עזרה זו חיונית וקריטית פי כמה כאשר מדובר בקשישים התלויים לחלוטין בסיוע של אדם אחר, קשישים שמצב בריאותם אינו מאפשר להם כלל לדאוג לצורכיהם הבסיסיים.
קשישים אלה לרוב אינם מסוגלים לבצע פעולות פשוטות כגון אכילה, רחצה, הלבשה, הליכה ואפילו קימה מהמיטה, ולכן הם מוגדרים כ'קשישים סיעודיים' הנזקקים להשגחה וטיפול צמודים של מטפלת, אם בבתיהם, בבית חולים או במוסד סיעודי.
בהקשר זה חשוב לציין כי מדינת ישראל רואה חשיבות רבה במתן האפשרות לאוכלוסיית הקשישים לחיות בביתם, קרובים ונגישים למשפחתם, וכחלק מהמודעות לעלויות הגבוהות הכרוכות בטיפול בקשישים סיעודיים, מעניקה המדינה (באמצעות הביטוח הלאומי) קצבת סיעוד לזכאים. הקצבה ניתנת במסגרת חוק הסיעוד הממלכתי שנחקק בשנת 1988 במטרה להקל על בני המשפחה המטפלים בהוריהם הקשישים. למידע נוסף על קצבת הסיעוד לקשישים

במה מסייעת מטפלת סיעודית?
מטפלת סיעודית תקל על הקשיש בתפקודו היומיומי, תעניק לו מגוון שירותים ותסייע לו במגוון פעולות ומטלות שיאפשרו לו לקיים שגרת חיים רגילה ככל הניתן: בישול, אכילה, ניקיון וסידור הבית, רחצה והיגיינה, החלפת בגדים, יציאה לסידורים, לקניות או אפילו סתם לגינה הקרובה כדי לשאוף אוויר צח.
אחד היתרונות הנוספים בהעסקת מטפלת סיעודית הוא הליווי והסיוע הצמודים בכל הקשור למצבו הבריאותי של הקשיש. מטפלת סיעודית תרכוש ליקירכם את התרופות להן הוא זקוק, תלווה אותו לקופת החולים ולא פחות חשוב – תעדכן אתכם באופן שוטף במצבו הבריאותי.

מטפלת סיעודית – מה חשוב לבדוק?
כפי שניתן להבחין, הטיפול הסיעודי בקשישים הינו תפקיד אחראי ורציני, הדורש ניסיון, הסמכה, מיומנות והכשרה מקצועית. יותר מכל דורש התפקיד מחויבות, סבלנות ויכולת להבחין ולהגיב בזמן אמת למצבי מצוקה של הקשיש.
בבואכם לבחור מטפלת ליקירכם חשוב לוודא כי מדובר במטפלת מנוסה שעברה את ההסמכות הדרושות לטיפול הכה מורכב ואחראי. בנוסף חשוב לוודא כי מדובר באדם אמפתי, סבלני ותקשורתי, תכונות אופי החשובות בטיפול בקשישים.
בדקו האם החברה המספקת את שירותי הסיעוד מתמחה בתחום הסיעוד לקשיש ובקשו לשמוע המלצות על המטפלת (כן, אפילו אם זה כרוך ביצירת קשר עם משפחות של מטופלים קודמים).

ביקיר סיעוד תמצאו את כל פתרונות הסיעוד לקשישים: מטפלת סיעודית צמודה שתדאג ליקירכם לאורך כל שעות היממה, 7 ימים בשבוע, מטפלת למספר ימים בשבוע ואפילו מטפלת למספר שעות ביום. הכול בהתאם לצרכים שלכם ושל יקירכם.
חשוב לנו לציין כי כל המטפלות הסיעודיות ביקיר סיעוד מוסמכות ומועסקות בחברתנו לאחר שעברו סינון קפדני וקיבלו את ההכשרה המתאימה, כך שאתם יכולים להיות בטוחים שיקירכם נמצא בידיים מקצועיות ומנוסות, ולא פחות חשוב – מסורות ואמינות.
לפני הכול – נקשיב לכם ונבקש שתספרו לנו על יקירכם ועל הנסיבות שהביאו אותו למצב הסיעודי. עפ"י המידע שתספקו לנו ועל פי מצבו הרפואי נתאים לו ולכם את המטפלת המתאימה ביותר, התאמה שתבוצע בין היתר גם על פי קריטריונים כגון שפת דיבור המטפלת, זמינותה, אופייה ועוד.

מעבר לכל היתרונות שמנינו כאן, חשוב לזכור שמטפלת סיעודית מהווה פעמים רבות אוזן קשבת ליקירכם, חברה איתה ניתן לשוחח במהלך שעות היום.
ביקיר סיעוד תוכלו להיפגש עם כל אחת מהמטפלות שלנו, מפגש שיסייע לכם להכיר טוב יותר את זו שעתידה ללוות, לטפל ולסעוד את יקירכם.

יקירכם זקוק למטפלת סיעודית?
נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה ולהתאים לו את המטפלת הטובה ביותר. התקשרו אלינו או השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם.