מטפל סיעודי מחליף

הטיפול הסיעודי בבית המטופל טומן בחובו יתרונות רבים, בייחוד במקרים בהם נדרשת השגחה צמודה לאורך כל שעות היום. בפוסט על העסקת מטפל סיעודי זר למדנו כי לרוב מדובר באפשרות היחידה העומדת בפני משפחות המחפשות מטפל שילווה ויטפל ביקירם 24 שעות ביממה ויסייע לו במגוון פעולות יומיומיות.

בניגוד למטפלים הישראלים, המטפלים הסיעודיים הזרים (המגיעים אלינו ממדינות כגון הודו, נפאל, מהפיליפינים ועוד), רחוקים מביתם, משפחתם ומולדתם. מדובר במציאות לא פשוטה אך יחד עם זאת גם בעובדה המאפשרת להם להקדיש את כל כולם לטיפול ביקירכם.
עובדה זו, יחד עם העובדה שהטיפול הסיעודי כרוך בשהייה צמודה למטופל וסיוע במגוון פעולות יומיומיות, מציבה משפחות רבות בפני דילמה לא פשוטה: מה עושים כאשר העובד הזר מבקש לצאת לחופשת מולדת, כזו המונעת ממנו לטפל ביקירם תקופה ארוכה?

כמעסיקים, בוודאי תרצו להעניק למטפל המסור את הזכות הבסיסית לבקר את משפחתו הרחוקה, להטעין מצברים ולחזור ליקירכם עם כוחות מחודשים (בהקשר זה, נזכיר כי על פי חוק זכאי העובד הזר למגוון זכויות, בדיוק כמו כל עובד ישראלי, ביניהן: שעות מנוחה, ימי מחלה, חופשה ועוד). למידע נוסף על זכויות העובד הזר באתר הכלכלה.

אז מה עושים?
המטפל ביקירכם מבקש לצאת לחופשה ארוכה? סביר להניח שתזדקקו למחליף בתקופה המוגבלת בה ייעדר. במקרים אלו תתבקשו להמציא אשרת עבודה זמנית להעסקת עובד זר חלופי. דעו כי האחריות למציאת מטפל מחליף חלה עליכם ולכן חשוב לבדוק כי המטפל המחליף יחזיק באשרת כשהייה בתוקף.
תהליך מציאת מטפל מחליף כרוך לא פעם בבירוקרטיה רבה הכוללת בין היתר פנייה ללשכה פרטית בעלת רישיון והיתר מרשות האוכלוסין וההגירה להבאה, תיווך וטיפול בעובדים זרים, מילוי טפסים ועוד.

ביקיר סיעוד תוכלו להסיר דאגה מלבכם: אנו נדאג לספק לכם את הפיתרון הטוב ביותר, כך שהטיפול ביקירכם לא ייפגע גם כשמטפלו המסור אינו נמצא לידו – אם זה בימי החופשה השנתית או אפילו במהלך ימי חג או ביום החופש הקבוע שלו. נספק לכם מטפל סיעודי חלופי (זר או ישראלי) העונה לצורכיכם כך שתקופת ההיעדרות של המטפל הקבוע לא תורגש כלל.

נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה ולהעניק לכם ללא התחייבות ייעוץ אודות האפשרויות השונות העומדות בפניכם. התקשרו אלינו או השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם.